Menu

Unikátní filtrační vložky Eventuri

Je nám ctí představit inovovanou vlastní filtrační vložku pro sportovní kity sání Eventuri. Tato filtrační vložka byla navržena, aby napomáhala optimálnímu proudění vzduchu skrz Eventuri airbox, ve kterém je vložka reverzně umístěna. Jedná se o přímého nástupce původních filtračních vložek Eventuri, oproti kterým ještě snížil už tak minimální množství nežádoucích turbulencí. Filtrační vložky Eventuri nové generace lze použít jako náhradu za původní vložku pro všechny sání Eventuri s výjimkou BMW E92/93, Audi RS6/RS7 C7 a Honda Civic Type R FK8. Všechny sportovní kity sání Eventuri vyrobené v roce 2018 již jsou standardně osazeny filtrační vložkou nové generace.

Nová generace filtračních vložek Eventuri

Filtrace a konstrukce filtru Eventuri

Oproti ostatním firmám, které často používají na trhu běžně dostupné filtry, Eventuri využívá své vlastní filtrační vložky, které jsou přizpůsobené patentované konstrukci s reverzním umístěním filtru. Samotný filtr je chráněn mřížkou proti mechanickému poškození a poskytuje filtrační schopnosti podložené certifikací ISO 5011. Eventuri používá tzv. suchou konstrukci filtru, což znamená, že pro zachytávání nejjemnějších částic není používaný olej a nehrozí tak poškození MAF senzoru. Filtr Eventuri je opatřen dvěma kónusy, které pomáhají směrovat nasávaný vzduch ideální cestou do motoru:

  1. Interní kónus - zasahuje do vnitřní části vložky (směřuje ven proti nasávanému vzduchu) a zabraňuje hromadění vzduchu ve vrcholu filtru. Oproti tomu je vzduch odkloněn do stěn filtru a tím je využívána celá plocha filtrační vložky.
     
  2. Externí kónus - směřuje dovnitř airboxu, kde pomáhá směrovat vzduch přímo do motoru a přitom potlačuje nežádoucí turbulence. Jeho velmi unikátní tvar je vytvářen pomocí CNC technologie.

Specifické filtrační vložky Eventuri